Centrul de Cercetare și Promovare a Echității în Educație (CCPEE) din cadrul Școlii Doctorale a Facultății de Psihologie și Științele Educației, Universitatea din București (U.B.), va organiza în data de 25 noiembrie 2021, în intervalul orar 16.30-18.30 ediția a doua a Webinar-ului ”Creșterea capacității specialiștilor din educație pentru depășirea provocărilor contemporane. Dezvoltare personală prin tehnici NLP: O solutie pentru o educație incluzivă și de calitate, centrată pe elev”.

Evenimentul se adresează specialiștilor din educație, se va derula în sistem on-line, iar participarea este gratuită.

Prin acest eveniment CCPEE își propune să ofere specialiștilor din domeniul educației-învățători, profesori, educatori, psihopedagogi și alte persoane cu rol în educația copiilor – posibilitatea de a-și îmbunătăți anumite competențe profesionale și sociale, necesare mai ales în contextual provocărilor contemporane.

Webinarul va fi susținut de către doamna prof. univ. dr. Ecaterina Vrăsmaș și de psiholog Magdalena Toma, doctorandă în cadrul Școlii Doctorale din FPSE, Departamentul de Științele Educației.

Puteți descărca afișul evenimentului aici.