Dragi colegi si dragi doctoranzi,

Va anunt cu bucurie ca in saptamana aceasta va aparea la Editura Universitara din Bucuresti cartea „Practica cercetarii in stiintele educatiei. Probleme critice, diagnoza, actiune”, coordonata de colegul nostru, Prof. Dr. Marin Manolescu.

Lucrarea este voluminoasa (412 pagini, format A4) si este un ghid de bune practici în domeniul cercetării în educatie si invatamant.
Cartea e in mod special semnificativa pentru ca ea contine cercetari realizate de prof. Manolescu si de cincisprezece fosti doctoranzi care au obtinut titlul de doctor in stiintele educatiei sub coordonarea lui.
In atasament gasiti copertile 1 si 4 si cuprinsul volumului.

Domnule Profesor Manolescu: Lansarea festiva o vom putea face din pacate doar in toamna, dar va rog sa primiti de pe acum felicitarile noastre!

Cele bune,