În data de 1 Februarie 2022, la ora 10:00, va avea loc online susținerea publică a tezei de doctorat intitulată: „Practici pedagogice și inegalități educaționale din perspectivă macro și microsocială”, de către Borș Octavia Mihaela (Georgescu), în vederea obținerii titlului științific de Doctor în Științele Educației.

Componența comisiei de analiză și susținere a tezei de doctorat:
Președinte: Prof. Univ. Dr. Lucian Ciolan
Conducător de doctorat: Prof. Univ. Dr. Cătălina Ulrich Hygum
Referenți oficiali:
1. Prof. Univ. Dr. Anca Nedelcu (Universitatea din București)
2. Prof. Univ. Dr. Gabriel Bădescu (Universitatea „Babeș-Bolyai” din Cluj-Napoca)
3. CS I Irina Horga (Centrul Național de Politici și Evaluare în Educație, Ministerul Educației)

Persoanele interesate să participe, o pot face prin intermediul link-ului de conectare. Teza de doctorat poate fi consultată la biblioteca Facultății de Psihologie și Științele Educației din cadrul Universității din București.

Anunțul complet cu privire la această susținere publică poate fi descărcat de aici.